Bozuk Genetik Doğurma!

Bozuk Genetik Doğurma!

Bugün seyrettiğim bir haber öyle içimi acıttı ki bir anne ve babanın yürek dağlayan dramı. Çocukları normal doğuyor belli bir yaşa gelince kemik erimesi başlıyor. 1.çocuk, 2.çocuk, 3.derken 5 tane çocuk .Birisi vefat ediyor. Geri de 4 yavru 20 li yaşlarda. Kendilerinden habersiz yatıyorlar öylece. Yerde sürükleyerek banyoya götürüyorlar. Gerçekten içler acısı değil mi? Evet bence de çok acı ama daha da acısı ne biliyor musunuz bu aşamaya gelene kadar ısrarla çocuk doğurmaya devam etmeleri. Şimdi yardım toplanıyor, toplanmalı da zaten.Elbetteki elimizi uzatmalıyız bu tür ihtiyacı olan insanlara. Tamam da neden bu aşamaya gelene kadar kimse el uzatmadı bu anneye babaya? Belli ki genetik bir sorun var. Gelin bir doktora gidin ya da götürelim, bir çözüm bulunsun demedi kimse. Toplum olarak en son çare yardıma ihtiyaç duyuyoruz halbuki ilk aşamada destek istesek etrafımızdan bu kadar içinden çıkılmaz bir durumda da kalınmaz öyle değil mi? Gerçekten eğitim şart, insanları bilinçlendirmek çok önemli. Kaldı ki hepimiz yardımlarımızı yaptık diyelim, o çocukların geleceğini hangimiz temin edebileceğiz, her an anne babaya muhtaç, ölüm sırasını kapalı duvarlar ardında beklemekten başka nasıl bir çözüm bulabileceğiz onlara?

Çok acı,,, bir anne olarak o annenin nasıl ıztırap çektiğini anlayabiliyorum. Gözünün önünde gün gün eriyip giden evlatları ve en büyüğü de çaresizlik. Elinden hiç bir şey gelememesi, gariplik, yoksulluk.

Çok çocuk ,kalabalık aile elbetteki çoğu insanın hayali. Ama önemli olan o kalabalık ailede huzurla yaşamak değil midir? Ya da bu kadar doğurmakta ısrarcı olmak o çocuklara yapılan haksızlığın en büyüğü değil de nedir? Kendi hayatlarını idame ettirememeleri ve yatağa mahkum olmaları en büyük ceza değil midir onlara?

Lütfen bu tür etrafımızdaki insanlara başta desteğimizi gösterelim,yardım eli uzatalım.Bilinçlendirme konusunda uzmanlara danışalım. Eminim ki iş işten geçtikten sonra yapılan yardımdan daha büyük sevap işlemiş olacağız….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.