Çocuk Gelişimi 218. Hafta

Çocuk Gelişimi 218. Hafta

218. HAFTA (4 YAŞ 8 AY 2 HAFTA)

Beraber Form Tutun

Dört yaş dönemi çocukları sürekli koşan, zıplayan, hoplayan, tırmanan hareket makineleridir. Fakat bu hareketli olma eğilimi sonsuza dek devam edecek doğal bir hareket biçimi değildir. Çocuğunuz büyürken siz de hayatınızı biraz daha hareketlendirmek adına tüm aile olarak biraz daha farklı bir yaşam tarzına geçin. Çocuklarınızla beraber siz de hareketli olun ki hayatlarının ilerleyen dönemlerinde çocuklarınız da bu iyi alışkanlığı sürdürebilsinler.

Aile olarak hep beraber bir faaliyet yapacaksanız bunun çoğunlukla hareket etmeyi gerektiren keyif veren bir faaliyet olmasına özen gösterin. Oturup evde film izlemek yerine yürüyüş yapabilir ya da hep beraber futbol ya da basketbol gibi bir takım oyunu bile oynayabilirsiniz. Mahallenizde hep beraber yapacağınız 20-30 dakikalık bir gezinti TV izlemekten ya da bilgisayar oyunu oynamaktan daha çok keyif verecektir. Günlük rutin ev işlerini çocuğunuzla beraber yapmanız bile hepinizi hareketlendirecektir. Burada en önemli nokta hareketli yapılan faaliyetin aynı zamanda keyif verici de olmasını da sağlamaktır.

Diğer bir önemli noktaysa çocuğunuza ödül olarak yiyecek vermemektir. Örneğin, odasını derli toplu tutmak konusunda başarılı olursa ödül olarak onu yüzmeye, futbol oynamaya ya da bisiklete binmeye götürebilirsiniz. Çocuğunuzla beraber hareket edin ki hem siz hem de çocuğunuz hayatı boyunca fiziksel olarak aktif olmayı alışkanlık haline getirsin.

AnneyleBebek.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.