Covid 19 Kimleri Etkilemedi?…

Covid 19 Kimleri Etkilemedi?…

Evlenince Ankara’dan İstanbul’a taşındım, hiç çevrem yoktu İstanbul’da. Bu nedenle yeni evlenen bir çift olarak temizliğimizi de kendimiz yaptık uzun süre, eğlenerek, gülerek, keyifli molalar vererek….

Aradan 21 yıl geçti, bu izolasyon sürecinde evde yardımcı olan yok, almak her 2 taraf için de çok riskli. 5 kişilik aileyiz, her şeyimizi kendimiz yapıyoruz. 21 yıl sonra yine evimizi dip köşe ama tertemiz temizlerken eski günlere gittim. Sevdiğim ile yine kahve molamızda konuştuk o günleri. İyi ki mutluyuz, yoksa bu günler geçer miydi hiç.

Acayip yoğun çalışan insanlarız, zor bu süreç ama biz bize yetiyoruz, keyifli halde geçiriyoruz, geçecek bu şekilde.

Sonra düşündüm, bu Covid 19 nedeniyle izole olmak kimleri etkilemedi diye…

Basit yaşam süren, kendisine yeten aileleri etkilemedi. Sadece kalabalıklar yok ama evde yine aynı telaş, zaten vardı, bugün de aynı onlar için.

En çok kimleri etkiledi?

Botoxsuz yaşayamayanları, silikonsuz yaşayamayanları, evde yardımcı olmadan yaşayamayanları, kuaförsüz asla diyenleri, alış verişsiz nefes anlamayanları, tüketmeden duramayanları, yavrusuyla başbaşa kalmayı hiç denememiş olanları, yavrusunu, eşini olduğu gibi kabul edemeyenleri, yalın hallere dayanamayanları, kendisine dahi yabancı olanları, birbirine zaman ayırmanın ne olduğunu bilmeyenleri, oyun, sohbet yerine bunları da taşere edenleri mahvetti Covid 19 izolasyonu.

Belma Hocam ‘oyun ablaları ile oyun oynamanın keyfini taşere ediyor anne ve babalar’ demişti.

Bu izolasyondan çok etkilenen kişilere, neden bu kadar etkilendiklerini düşünmelerini öneririm. Kendileriyle çok gerçek bir yüzleşme olacak çünkü.

Sevgilerimle,

Yadigar Işıldar

AnneyleBebek.com ve Kuğulu Montessori International Preschool Kurucusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.