Kendi Partinizi Tasarlayın!

Kendi Partinizi Tasarlayın!

Günümüz modası konsept partiler,doğum günleri,hoşgeldin bebek kutlamaları,baby showerlar,bir eş giyilen özenle seçilmiş kostümler,çeşit çeşit süslü ikramlar,rengarenk bahçeler,salonlar.. Özenip imrenmemek elde değil tabi!

Yaşadığımız gezegende her şey değişip gelişirken ebeveynlerin kutlama anlayışında da deşiklikler oldu elbet.Anne babalar artık daha hevesli,okuyor,araştırıyor,planlıyor, bu gibi özel günlere de ayrı bir özen gösteriyor. Abartmamak kaydı ile ben de seviyorum bu tür organizasyonları!Hep söylediğim gibi aslolan güzel şeyler biriktirmek ise çocuklarımız için,bunlar da güzel adımlar diye düşünüyorum!

Tabi isin bide sosyo-ekonomik boyutu var.Bu maliyetli kutlamalara her ailenin maddi gücü ve imkanları yetmeyebilir.Bundan daha doğal birşey yok!Hepimiz kendi sınırlı imkanlarımızla kendi hikayemizi yazmıyor muyuz?

İste sizde kendi hikayenizi yazabilir,kendi partinizi tasarlayabilirsiniz. Kalabalık aile sofraları,renkli maliyetsiz balonlar ve süslerle,evde hazırlanmış mis kokulu kekler,pastalar,şekilli kurabiyelerle,süslü kürdanlar,kurdeleler ile müthiş şeyler yapabilir, mucizeler yaratabilirsiniz!Fotoğraf makinesi ve görüntü kaydedici olmazsa olmaz tabi!

Doğum günlerini,diş buğdaylarını,ilk adımlarını,okuma bayramlarını,ilk anne deyişlerini,birlikte yaptığınız ilk keki,baharın gelişini,kuşların uçuşunu,sağlıkla nefes alabilmenizi, hatta sabah birlikte uyanabilmenizi bile kutlayabilir,bir bayrama çevirebilirsiniz!Sonra bir bakmışsınız,hızla akıp giden zamanda,bir suru birikmişlik,yaşanmışlık,gülüşme,anı,fotoğraf,an..

Ne kadar da değerlidir çocukluğumuza ait şeyler bir düşünsenize!Hala o eski tatları, kokuları, aramıyor muyuz?Evi saran taze, mis kek kokusu sizi de alıp çocukluğunuza götürmüyor mu? Mutlu etmiyor mu sizi? Akıp gecen zamana hayıflanmıyor musunuz?

Hayat hepimize eşit değil!ama bu eşitsizliğe söylenmek yerine yaşadığımız hayata şükrederek,sarılarak onu daha yaşanılır, daha çekilebilir, daha eğlenceli hale getirebilir ve tüm özel zamanlarımızı sevdiklerimizle ölümsüzleştirebiliriz. Hatta böyle etkinliklerden hoşlanmıyor,tekrarını sevmiyor iseniz,bir kardeş aile edinebilir,bir çocuğun bez mama ya da doğum masraflarını üstlenebilir,ihtiyacı olan bir aileye yardım edebilir,bir fidan dikebilir,barınakta bir hayvan evlat edinebilir,bakım evinde tonton bir teyzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Ne dersiniz çok güzel olmaz mı?
Sevgiler..

Mina’nın Annesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.