Yeni Bir Yıl Mı Gelen Yoksa?

Yeni Bir Yıl Mı Gelen Yoksa?

Yepyeni bir yıl, yeni heyecanlar, yeni hayaller..

Heyecanla beklenen terfiler, kim bilir belki aileye katılacak yeni bir üye, yeni bir ev veya araba.

Karşılaşılan nice zorluklara rağmen bitmek tükenmek bilmeyen yeni umutlar.

Başlamış ve bitmeye ramak kalmış, sonları yaşayan bir yılın sayfaları kapanıp sil başta yeni rüyalara dalacağımız tozpembe  günler.

 Yeni yılda, planlar yapacağız yine hiç yapmamışız gibi hem de. Bilet bana çıksa ne yaparım muhabbetleri dönecek herkesin dilinde ve yıllardır asla eskimeyen ‘seneye görüşürüz ‘esprileri.

Aslında ömrümüzün kum saatinde ince ince akışının ve asla durduramayışımızın yüzümüze birazda olsa hoş görünme şekli olacak.

Küçüklüğümden beri yeni yıl kutlaması dendi mi akrabalarımızın herhangi birinde, bu bizde olabiliriz hep bir araya toplanıp birlikte yeni yıla girmek aklıma gelir. Masa göz alabildiğince donatılır, yemekler, kuru yemişler, meyveler, pastalar. Haa bir de kadehlere konan limonlu, dilimlenmiş havuçlar. Yılın 364 günü havuç normal bir sebze, meyve iken  yılbaşı gecesi masanın baş tacı oluverir bir anda, uzun uzun dilimlenir ve limonla ikram edilir nedense.

Ekrandan gelen müzik sesi eşlik eder kalabalık soframıza. Biraz yedikten sonra illaki tüm aile tombala furyasına katılır, kazanan kişi bozuk paraları evin en küçük çocuğuna hediye eder. İllaki okey masası kurulmuş olur, heyecanla 2’şer 4’er düşersin puanları. O gün herkes daha ılımlı olur sanki, daha keyifli olur sohbetler, yemeler, içmeler.

Piyango bana çıksa ne yaparım söylemleri dolaşır, herkes birbirine hayallerini anlatır.

O geceye kimse uyuyarak girmeyi istemez ve tam o saatte ne yaparsan tüm yıl onu yaparsın esprisi döner hava da bir anda.

Gece yarısı olup TRT’de geriye sayım başladı mı 10 , 9 ,8…… ve 0 herkes sevgiyle birbirine sarılır, öper.

İşte yeni bir yıldan da hep bu birliktelik istenir aslında gönüllerde yoksa yeni yıl kutlaması bahane. Çocukken ki dileklerim şuan yerini bambaşka dileklere bıraksa da aslında önemli olan bir dilek tutmuş olabilmektir içten içe. O da ne diye soracak olursanız sadece ve sadece sağlık ve huzur. Sevdiklerimle geçireceğim daha nice uzun, güzel, dolu dolu yıllar…

Zamanı durdurmaya gücümüz yoksa şayet bırakın bize her gün yeni yıl olsun, her daim o masalar kurulsun, dumanı tütsün evlerin. Bırakın çocuk seslerinden birbirinizi duymayın ama esas olan gönüller bir olsun.

Yepyeni bir yıl da asla umudunuzu kaybetmeyin ve de neşenizi. Hayalleriniz hep yanı başınızda olsun.

HAYAL VAR İSE UMUT VAR DEMEKTİR.

Herkese bol gülücüklü, yaşam sevinci dolu mutlu yıllar…

Yağmur ve Yavuz Arda’nın Annesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.