Aynaya Bakmak

Aynaya Bakmak

Aynayı ayna yapan kuşkusuz sırrıdır. Aynaya bakmak sırlarımıza bakmaktır, yeni sırlar paylaşmaktır. Kendimizle konuşmaktır aynı zamanda. Sakin ve sessiz bir ortamda aynaya bakarak kendinizle sohbet etmeyi hiç denediniz mi?

Aynanın karşısına geçip kendinize bakın. Gördüğünüz kişinin duymayı istediği güzel sözleri söyleyin ona. Aynadaki görüntü size çok mu yabancı iyi bakın. Konuşun onunla merak etmeyin söyledikleriniz aynanın sırrından dışarı çıkmaz.

Anlamaya çalışın, sevin aynadaki görüntüyü. Önce içinizden sonra alçak bir sesle ardından sonra yüksek sesle o güzel sözlerle kendinizi mutlu edin.

Aynalardan korkmayın, onlar sadece olanı gösterir. Olduğunuz gibi görünmek, rol yapmanıza gerek olmadan, saklanmadan en saf hali ile karşılayın kendinizi.

Kendin olabilme sürecinde kendini tanımak, kendinle sürekli savaşmaktan kurtulmanın yolu kendinle yüzleşmekten geçiyor sanırım.

Kendisini yok sayan, kendisine değer vermeyen yaşamı hep başkaları için, başkaları gibi yaşamayı seçen kişilerin bu durumla en kolay yüzleşebileceği yerdir aynaların önü. Bırakın ayna olsun ilk sırdaşınız. Sizi yargılamadan dinlesin. Kendiniz ile hesaplaşmanız kendinizi anlamaya ve kendinizin değerli olduğunu fark etmeye giden yolda aynadaki suretinizin de değişmeye başladığını göreceksiniz.

Düşmüş omuzlarınız, korku dolu bakışlarınız, suskun dudaklarınız gitmiş kendisine güvenen ben de bu dünyada varım diyen yeni bir siz yerleşmiştir aynanın görüntüsüne.

O görüntü birazdan aynanın önünden uzaklaşacak ve omuzları dik bir biçimde dış dünyaya karışacaktır. Kendisinden memnun, kendine güvenen yeni bir yüz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.