‘BABAM’ Diyebilmek ( Babalar Gününe İthafen )

‘BABAM’ Diyebilmek ( Babalar Gününe İthafen )

Eskiler bilir hani bir zamanlar bir dizi vardı’ SÜPER BABA ‘ adında. Çocuklarını her daim yanında toparlayan aile babası, şefkatli, içten, sıcacık bir aile dizisi. Hepimizin hafızalarında yer etti o aralar. Hele ki bir de kız çocukları için neyi ifade ettiğini bir düşünsenize .

İşte o Süper Baba, O kırmızı kurdeleli kızın büyük kahramanı. Gözünü dünyaya açtığı an ilk aşık olduğu erkek, hayallerinin prensi. O kimi zaman sırtında dolaştığın büyük dev, kimi zaman gözlerinden sessizce yaşlar damlayacak kadar merhametli, yumuşacık bir kalbi olan insan..

O evin en koca yüreği, evin direği ama en çok da kızlarının sırdaşı babalar…

Tariflere sığmayan bu büyük sevgi yokluğunu düşünemeyecek kadar acıtsa da içimizi her daim yanımızda hissetmek istediğimizdir aslında babalar.

Telefonundan numarasını hiç silmek istemediğin, aradığında her an sesini duyabilmek. Canın sıkılsa onunda içten içe yandığını anlayabilmek..

Sırf sen istiyorsun diye hayalini karşılıksız gerçekleştiren ve daha sonrasında mutluluğunu karşıdan öylece seyreden..

Ondan en çok duyduğumuz ve bir o kadar kızdığımız ‘sana güveniyorum ama çevreye güvenmiyorum’ lafında aslında ne kadar da haklı olduğunu anlamak ve ona hak vermek..

İşte tıpkı çoğu kız çocuğu için babası neyse benim içinde babam öyle olmuştur her daim.Hiç bir zaman desteğini benden esirgememiş,her zaman bana güvenmiş ve inanmıştır.Gözündeki o sonsuz evlat sevgisini görmeme vesile olmuştur.Kaç yaşına gelirsem geleyim onun gözünde hala kırmızı ayakkabı ve elbiseleriyle ortada dolaşan minik kızı olmuşumdur.

Kız çocukları hep babasına benzeyen birisiyle evlenmek isterler ya işte bende her zaman aynı dileklerde bulunmuşumdur.Şimdi görüyorum ki eşimde kızımıza olan sevgisi,aşkı tıpkı bizi sergiliyor gözler önünde.

Babasına doyamadan yitirmiş onca insan varken aslında ne kadar da şanslıyız bir düşünebilsek.Sarılıp seni seviyorum diyebildiğimiz…

Babalarımız kaç yaşında olursa olsun bizim çınarımız,bizi dallarıyla sarmalayan,rüzgarlardan koruyan büyük koruyucu. Her zaman arkamızda olduğunu hissettiğimiz ve bundan da büyük bir güç aldığımız BABALARIMIZ…

Yokluğunu hiç bir zaman düşünmek istemediğimiz canımız,kanımız,her şeyimiz.

Hazır nefesi yanı başımızdayken kıymetini bileceğimiz ,her şey çok geç olmadan,fotoğraflara bakıp keşke dememek için hep öpüp sarılmak isteyeceğimiz yüce insan BABALARIMIZ..

Daha yaşayacak ve paylaşacak çok güzel günlerin olduğunu düşünmek ve bu günlerin kıymetini bilmek..

İYİ Kİ VARSIN CANIM BABAM,İYİ Kİ YANI BAŞIMDASIN,İYİ Kİ HER ZAMAN SIRTIMI DAYAYACAĞIM YERDESİN….hep yanımda ol…. beni bırakma…

Yağmur ve Yavuz Arda’nın Annesi Meltem

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.