Bebeklerin Gece Boyunca Uyumaları İçin Öneriler

Bebeklerin Gece Boyunca Uyumaları İçin Öneriler

 

Uyumayan bir bebek anne baba için en büyük sorunlardan bir tanesidir. Çünkü bebeğin uyumaması onların da uyumaması ve ertesi gün devam eden hayatta güçlükler yaşaması demektir.

Bebeklerin daha iyi, sağlıklı ve en önemlisi gece boyunca uyumaları için neler yapılmalı? Konuyla ilgili çalışması bulunan uzman görüşlerini sizin için derledik:

  1. Uyku konusunda belirli bir rutin oluşturun. (beslenme, oyun, banyo, hikaye, uyku gibi)
  2. Bebeği uyutmadan önce olabildiğince rahatlatın. (Tüm ihtiyaçları giderildikten sonra hafif tonda çalan bir ninni ya da müzikle uyutmak gibi)
  3. Uzman yardımı almaktan çekinmeyin. Uyku problemleri konusunda uzman olan çocuk doktorlarından birisine bebeğinizi götürebilirsiniz.
  4. Gün içinde neler yaptığınız çok önemlidir. Bebeğinizi mümkün olan her fırsatta dışarı çıkarın ve temiz hava almasını sağlayın. Bol bol oyun oynamasını sağlayın. Gün boyunca yapmış olduğu aktivitelerden yorulmuş olan bebek gece daha iyi uyuyacaktır. Ve en önemlisi gündüz-gece ayrımını daha iyi yapabilecektir.
  5. Bebeğin odasını ayırın. Pek çok anne-baba bebekleri yanlarında onlarla aynı odada uyusun ister. Bu bebeğin ilk altı aylık döneminde kolaylıklar sağlasa da sonrasında bebeğin uyku düzeninde bozukluklar oluşturmak gibi sorunlara neden olabilir. Altı aydan sonra bebeğiniz kendi odasında uyumaya başlayabilir.

Mukaddes Gürbüz Çetinkaya
Bebek Hemşiresi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.