Bugün Benim Doğum Günüm…

Bugün Benim Doğum Günüm…

Bugün benim doğum günüm…

34 yıl önce tıpkı  evimize gelen bebeğin heyecanı gibi annemlerde de o heyecanı yaşatmaya vesile olmuşum. Babam askerde olması nedeniyle benim doğumuma şahit olamasa da askeriye ye gönderilen fotoğrafım sürekli cebinde gezmesiyle daha da bir heyecan almış o günlerde. 1 yaşında ikiz kardeşlerim doğduğu an bebeklikten çıkıp bir anda ablalık ünvanıyla taçlandırılmışım. Ailenin ilk göz ağrısı, her daim her şeyi başarabileceğine inanılan bir çocuk oluvermişim. Bu nedenle güzel  bir çocukluk yaşadığımı düşünüyorum. Herşeye gülermişim mesela,küçük yaştayken en üzüntülü anlarda bile şarkı söyleyip insanların üzüntüsünü bir an da olsa unuttururmuşum. Gel zaman git zaman gençlik,üniversite derken ailem her zaman gurur duydu benimle ve bunu da bana her zaman hissettirdiler. Zaman geçtikte bir de baktım ki evlilik cemiyetinde buluverdim kendimi.Aslında eşimle tanıştığım gün benim için 2.doğum günüm oldu.Merhametli olması ,aile babası olarak bizi koruyup kollaması,sevgisi.. işte bu bağlamda yeniden dünyaya gelme sebebimdir aslında.Mutlu bir evlilikte bana da yer verdiği için eşimle yeniden dünyaya gözlerimi açtım.Mutlu bir evliliğin akabinde altın topumuz ,ilk bebeğimiz,kızımız da eklendiği an benim 3.doğum günümü de yaşamış oldum o an.Annelik beni yeniden dünyaya getirdi.Yeniden emekledim,yürüdüm,yeniden yemek yedim,konuştum,okula başladım. Zaman ne kadar da hızlı ilerliyor öyle değil mi? Göz açıp kapayana kadar neler neler sığdırılıyor bu boşluğa. Veee şuan için son doğum günüm ise oğlumun doğmasıyla oluverdi bir anda. 2.kez anne olmanın verdiği tecrübe,yaşımın bana getirdiği olgunluk ve mantıklı düşünme kabiliyeti bir kez daha doğmamın göstergesi oldu işte nihayet.Aslında ben anladım ki hayatımda her güzel şeyden sonra yeniden doğuyorum ,yeniden canlanıyorum ve farklı heyecanlarla yoluma devam ediyorum.

Evet bugün benim doğum günüm.. 24 Mayıs 2017. En güzel anımız şuan heyecan duyabildiğimiz ve keyif alabildiğimiz dakikalarımız. Bana ne zaman sorsalar hangi yaşta kaldın diye hep 17 de kaldım derim hala o zamanki enerji ,heyecan içimde.

Eşimle,çocuklarımla,ailemle,sevdiklerimle geçirebildiğim her an benim için yeni bir doğum günü bundan sonrada .

Evet bugün benim doğum günüm… Zaman geçtikçe manevi duyguların daha da ön plana çıktığı dileklerimin başında,pastamın üzerinde boşluk kalmayacak kadar mumların olacağı ve sevdiklerimle üfleyeceğim huzurlu doğum günleri artık tek temennim.

Çocuklarım için,eşim için,anne ve babam için İYİ Kİ DE DOĞMUŞUM….

Yağmur ve Yavuz Arda’nın Annesi Meltem

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.