Dikkat Görgüsüz Anne Çıkabilir!

Dikkat Görgüsüz Anne Çıkabilir!

Evde, işte, okulda, yazlıkta, tatilde AVM’de, komşuda, akrabada, bayram ziyaretinde, akşam yemeğinde, piknikte, yürüyüşte, orda, burda şurda… Her yerde CEE diye çıkıveriyorlar karşımıza! Uyarı levhası olmalı bence! Ona göre gardımızı alıp oksijen tüplerimizi takmalıyız!
Fazla bilmişliklerinizden böegg geldi! Pardon bi siz mi doğurdunuz? Yalnızca siz misiniz mükemmel aile, anne? Ay o çok satan oto koltuğundan bi siz mi aldınız? En meşhur hastanede doğuran bi siz misiniz? Siz suda doğurduysanız belki ben süt banyosunda doğurdum olamaz mı?
Hayır, sokağa çıkıp duyurumu yapalım? Davul zurna çalıp el aleme ilan mi edelim varımızı yoğumuzu?
Ay isiliğimi var şu kremi kullan, yok kafasında konak var bu şampuanı dene, ay şu hastane bi numara, hmm şu doktorun üstüne tanımam, ay bu koltuk ödüllü, onu al şunu yedir bunu içir derken valla bana geliyolar… Hayır ordan ne görünüyorum çok merak ediyorum! Mütevazı olmak, insanları düşünerek hareket etmek, kırmayalım, incitmeyelim derken ne oluyor anlamıyorum!
Çok şey söylemek istiyorum ama salon kadını çizgimden çıkamıyorum şekerim!
Niye hiç düşünmüyoruz peki? Beyin bedava? İlle anlatmıyoruz, reklam yapmıyoruz ,övünmüyoruz diye gitmiyor muyuz o hastanelere, biz sokakta mı doğurduk? Hem sokakta da doğururum kime ne ki? Herkes aynı şeyleri yapmak, aynı yerlere gitmek, aynı ürünleri kullanmak zorunda mı? Sizden daha mı az düşünüyoruz çocuklarımızı? Hiç mi akıl edemiyorsunuz bre hemcinslerim? Belki karşınızdakinin buna yetecek ekonomik gücü yoktur! Belki o kadar anlayışlı bir eşi, ailesi yoktur! Belki hayat onlara sizin kadar adil değildir! Herkes pamuklara sarıp sarmalanacak, suda doğuracak, bilmem ne markayı kullanacak diye bir kaide mi var?

Önemli olan vatana, millete yakışır, dünyaya barış dolu bakan, büyüğünü sayan, küçüğünü kollayan, kıymet bilen, dürüst, aklını kullanan,hayatta tutan, hayata tutunan, inançlı ,adil, mutlu çocuklar yetiştirmek değil mi?
Ne olmuş ülkemin başka bir köşesinde daha düşük şart ve imkânlarla büyütülmüşse? Evde doğurmuşsa? Ne olmuş marka giymiyorsa ya da en iyi bebek arabasını alamamışsa? Sıyrılın şu şekilci kafalarınızdan! Mutlu ailelerde büyüsün çocuklar! Nicelikli değil, nitelikli olsunlar! Gerisi boş! Her şeyi maddiyat ile ölçmesinler, kıymet bilsinler! Eşyanın arkasındaki değeri görsünler! Kömürü işleyince elmas yapabileceğini, onu o yapan şeylerin aslında maddi şeyler olmadığını öğrensinler! Öğrensinler ki onların olmayana uzanmasın elleri, emek hırsızı yemek arsızı olmasınlar, kimseye gebe kalmasınlar! Vazgeçin şu çok bilmişliklerinizden, herkes kendi imkanları dahilinde çocuğuna en iyisini yapar unutmayın! Hepimiz onlar için yaşamıyor muyuz? Ee ne boş boş konuşuyoruz o zaman!

Mina’nın Annesi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.