Ebeveynlere Açık Mektup

Ebeveynlere Açık Mektup

❖ Yeni alınan bir cihaz dahi zarar verme kaygısıyla kullanma kılavuzuna bakılarak kullanılırken dünyada eşi benzeri olmayan çocukların doğuştan getirdikleri potansiyellerini keşfedebilmek için bir kılavuza, bilinçlenmeye neden ihtiyaç duyulmuyor?

❖ Şimdiye dek ebeveynlik becerinizi geliştirmek için gayret göstermemişseniz okulların kapalı, çocukların evde olduğu bu süreçte köşeye sıkışmış gibi hissetmeniz gayet doğal… Ve sizi kurtaracak maalesef bir süper kahraman olmayacak…

❖ Bu süreçte ve sonrasında çocuklarınızın doğasını bozmayın yeter!

❖ Maalesef ailede ihmal edilen temel eğitimin çocuklar üzerindeki zararını en bozuk eğitim sistemleri, en ‘niteliksiz’ okullar dahi vermiyor. Üstelik bu zararın faturası yine aileler tarafından okullara ve öğretmenlere kesiliyor.

❖ İnsan yetiştirme işi kolaycılığın hiçbir çeşidine izin verilmeyecek, sorumluluğu sadece okula ve öğretmene bırakılmayacak kadar hassas bir iştir.

❖ Akademik kaygıyı bırakıp, iyi insan yetiştirmek için dertlenmenin zamanıdır…

❖ Hayatın kendisinin bir kriz olduğu gerçeğini unutmadan krizleri fırsata çevirmenin yolları aranmalıdır.

❖ Son olarak çocuk doğunca değil size doyunca anne baba olacaksınız. Bu yüzden çocuğunuzun sizinle geçireceği her an bu doyuma ulaşmak için bulunmaz bir fırsattır.

Öğr. Gör. Hasan Er
Bursa Uludağ Üniversitesi
Çocuk Gelişimi Programı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.