İkinci Ne Zaman?

İkinci Ne Zaman?

“-İkinci ne zaman?
-Efendim,ikinci derken?
-İkinci çocuk diyorum, çalışma var mı? Ee Mina abla oldu artık..”

Son zamanlarda en sık muhatap olduğum diyalog. Ha bide nerdeyiz, kim var yanımızda, orası neresi be kadın bir düşün soruyu sormadan önce! Bebeğin nasıl yapıldığını sen de biliyorsun ben de! Mahrem diye bir şey var! Ne kadar kolay sorulur konuşulur oldu bazı şeyler! Hem belki ilkini tedaviyle oldum, ya da ne bilim bir daha çocuğum olmayacak tövbeeee! Ya da bak bakalım ortamda bebeği olmayan, yıllardır bir bebek için çabalayan birileri vardır. Ne bileyim incinen kırılan olur,utanan sıkılan olur! Hayır ikinciyi hemen yapana hediye mi veriyorlar, yada paket servis mi ki bu, bir alana ikincisi bir sene sonra bedava falan! Hayır marifet çocuğu doğurmakta mi bre hemcinsim! Dünyaya gelen kendimi büyüyor da benim mi haberim yok!

Gerçekten çok çocuklu, kalabalık ailelere gıpta ediyorum .Çok az zaman arayla anne olan güçlü kadınları takdir ediyorum,imreniyorum…Ama kendimi, şartlarımı, ruh halimi ben biliyorum kardeşim! Benim bir hayat arkadaşım var bırak da onunla vereyim bu kararı… Hem haydi var diyelim böyle bir düşüncem basın açıklaması mı yapmalıyım, davul zurna ile mi duyurmalıyım? Sen ikinciyi hemen doğurdun diye bende mi doğurmalıyım. Hayır yarışıyoruz da benim mi haberim yok!

Yok yok klişe olacak ama herkes bakacağı kadar doğursun canım kardeşim!!! Doğurmak marifet değil! Marifet onu vatanına milletine ailesine yakışır şekilde yetiştirebilmekte! Bizim fazla genç nüfusa değil, sağlıklı, mutlu, iyi yetişmiş bir nesle ihtiyacımız var! TV karşısında çocuk büyüteceksek hiç doğurmayalım bence!

Mina’nın Annesi Ayşegül Bayhan

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.