Instagram’da Neler Oluyor?

Instagram’da Neler Oluyor?

Selam millet!sabah yatakta uyku bantlı, pofidik pijamalı günaydın fotosu yayınlandı mı? Eveeeeeeeeeeeeeeeeet!!! Ohhh misss öğle öncesi kahveleri içildi mi? Eveeeeeeet!!! Mini macaronlar sandalyelere oturtulup, kral kocişkolarınız işe yollandı mı? Eveeeeeet!!! Günlük millete laf sokma ve çatlatma seansaları da yapıldıysa tamaaaaaammmm! Güne başlayabiliriz!
Bu sabah hangi sürpriz çiçekle uyandırıldınız? Yoksa kahvaltınız da avokadonuz yoktu da moralsiz mi kaldınız? Hadi canım bugün şu süper süper markanın lansmanına mı davetlisiniz? Ayy ne kadar meşhur ne kadar da popülersiniz!
Dur bakayım!  Biraz moralsizsiniz sanki! Noldu canlı yayınınız son dakika haberi ile mi kesildi? Yoksa son fotonuz bir milyon kez görülmesine rağmen azıcık mı like aldı? Yok yok şu size rakip olan blogger varya nasılda takipçisi artmış, ay yok o kesin satın almıştır! Durun yoksa o mükemmel anneliğiniz foto altı acayip bir eleştiri aldı da o masum yüzünüzün arkasındaki yüzünüz mü çıktı ortaya? Reklam gelirleriniz mi azaldı? Boş beleş bişeyler gönderen mi yok artık? Zamanla takipçileriniz azalır da burasıda facebook gibi tarlaya dönerse ne yaparsınız? Nefes alamazsınız ALİMALLAH! İnsan içine çıkamazsınız? Bir düşünsenize yediğinizi içtiğinizi gösteremiyor, mükemmel anneliğinize sergileyemiyor, çocuğunuzdan prim yapamıyor ve her şeye para ödüyorsunuz! Giydiğinize,kaldığınız otele,eşyalarınıza,kreşlere,oyuncaklara,organik ürünlerinize Aman Allahım!!!!
Şaşırmayın! Lafım sözüm adam akıllı sosyal medya kullananlara değil! İnstagramı ben de severek kullanıyorum.Hatta kızıma bir sürü anı biriktiriyorum böylece ama keşke şuraları kullanmanın da bir ehliyeti olsa diye düşünüyorum! Buraları art niyetle kullanan, suistimal eden kişiler engellense, hatta yasal düzenlemeler yapılsa bu konuda..Lafım sözüm o sözde anneliğini kullananlara! Onlar alınmıştır Üzerlerine zaten! Ha annelikten başka yönlerini de kullananlar var ama … Milleti adam edecek biz değiliz ya!
Gözünü aç ey Milletim! Senin sırtından, samimiyetinden, saflığından, temizliğinden para kazananlar var! Çoluğunu çocuğunu da bu işe alet edenler..Milletin gözünün içine baka baka kullandım,harika,su kadara aldım, şuradan aldım derken,kamera arkasında iki foto bir video üç bin lira diye pazarlık yapanlar var! Hattaaa durun durun pazarlık yapmak hiç prensibim değil diyenler mi ararsınız,farklı tarife seçeneği sunanlar mı! Ya duy da inanma!
Ne oldu?Anne olmak moda mı oldu?Buralarda meshuuur olmak için doğurmak farz oldu resmen! Ben değil, kitlelerle takipçilerle biz olmak mecburi oldu!çünkü kendi başlarına hiç bir sosyal statüsü mevkisi olmayan bu insanlar, buralarda biz olarak bir halt oldu!emojilerle, likelarla,marka etiket giymekle,takipçi sayısıyla,bedavadan adam olundu ey ahali!!!sonradan görmek şart oldu!evet asıl sorun da buydu!”’önceden görmemek!”’
Neymiş bir yere oturmuş,kahvesi yokmuş da,yakınlarda ona bir kahve kapıp gelecek takipçisi yok muymuş! Kadındaki havaya bak! Popun Kraliçesi Demet Akalın’da yok be! Ne bu kibir! Başka biri de televizyon izletmiyormuş çocuğuna, ee seni izliyor ya o yetmez mi?
Çocuk büyütmek emek ister ey elleri öpülesi fedakar annelerim!öyle üç kuruşa beş köfteyle olsaydı,her doğuran anne olurdu!kilim dokur gibi ilmek ilmek, nakış nakış işlemek gerek!falanca oyuncak filanca elbise olmasa da büyür çocuklar!herkes çocuğunu kreşe,oyun grubuna gönderecek,avokado yedirecek,bilmem ne marka bez kullanacak,akülü arabaya bindirecek,şu meşhur restoranda haftada iki balık yedirecek,şaşalı doğum günleri yapacak diye bir şart yok!sevgiyle büyür çocuk!ona verebileceğiniz en güzel şeydir ilginiz,sevginiz!özenti toplum yaratamaya çalışan,insan zevklerinin çalındığı, birbirinin kopyası olan, mutsuzluğu yüzlerinden akan insanlara,bu sosyal ortama kanma!Reklam ve satış sayfalarına peşkeş uğruna çocuklarına yaşlarına hiç uygun olmayan absürd kıyafetler giydiren,çocuğunun çıplak fotosunu yayınlamakta hiç bir sakınca görmeyen,tek başıma çocuğuma yetiyorum görüntüsü ile baba figürünü yok sayan, sırf mama reklamı yapmak için anne sütünü kötüleyen,hiçbir doktora başvurmaksızın ilaç ve takviye gıda tavsiyesi yapan bu herbokolog annelere güvenme!Sizin için denedim,kullandım,tavsiye ediyorum,aldım,yedirdim,giydirdime kanma!Anneliğini kullanan,çocukları üzerinden para kazanan,teshirle reklam, tanıtım yapan,aynı zamanda kazandığı bu kazanç üzerinden bir de vergi kaçıran bu insanlara prim verme!Farkında ol!!Hatta denemesi bedava!sor! Ücret alıyor musunuz diye?Fatura kesiyor musunuz diye?Vasfınız ne diye? Ne iğrenç pazarlıklar dönüyor şahit ol!Kimse kaşınızın gözünüzün güzelliğine göndermiyor o kadar bedava ürünü!O dakika engelleme yemeniz işten bile değil bilesiniz!
Bazen bir çocuğu yetiştirmenin, topluma kazandırmanın, sağlıklı bir birey yapmanın en iyi yolu ellerini ondan çekmektir!Şimdi yavaşça yere bırakın ve çekin o pis ellerinizi melek yavrularımızın üzerinden!

Mina’nın Annesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.