Kürtaj Oldu

Kürtaj Oldu

Kürtaj Oldu

Merhaba Anne Adayları ,

Bugün gönlüm, beynim yine sizlerle. Ne mutlu size ! Bilmem kaçıncı çocuğunuzu heyecanla, umutla, sabırsızlıkla, kaygıyla, binbir türlü sorularla beklemektesiniz. Elbet gün gelecek bu uzadıkça uzayan bekleyiş bitecek ve bebeğinizi kucağınıza alacak, kokusunu içinize çekeceksiniz. Gelin görün ki bazı bayanlar sizin kadar şanslı değil. Yıllardır kendi bebeklerinin özlemini çektikleri halde, farklı nedenlerden ötürü bebeklerini aldırmaya, hem de çoğunluk tek başlarına karar veriyorlar. İşte bu kararı almak zorunda kalan ve hala çok üzgün olan bayanlardan birinin öyküsü.

39 yaşında, kamu görevlisi, birkaç ilişkiyi noktalamış güzel bayan yalnız yaşamakta. En büyük dileği, sevdiği erkekten sağlıklı bir bebek sahibi olmak. Tabi bu kadarcıkla bitmiyor. Erkek de onu sevsin, onu sadece sevdiği kadın değil aynı zamanda doğacak çocuklarının annesi olarak görsün. Kimbilir bu hayali dünyanın kaç köşesinde kaç milyon kadın hergün kurup hülyalara dalıyor.

Bu arada hayat akıp giderken bizimki kısa süreli ilişkilere de kapalı olmadığından, bir gün tek bir gece yaşanan cinselliğin sonrasında doktorundan hamile olduğunu öğreniyor. Bu arada müzisyen bey de hiçbir şeyden habersiz konser turnesine devam edip başka kentlere doğru yola koyuluyor.O gecenin dışında birbirlerini görmüyorlar. Tamamıyle birbirine yabancı, bir daha görüşmeyi bile düşünmeyen iki kişi ve bir gecelik cinselliğin sonunda beklenen daha doğrusu beklenmeyen istenmeyen bir bebek. Aslında bu da doğru değil. Bayan bebek delisi. Çocuklara bayılıyor. Gelgelelim hamile kaldığı erkek kim, soyadı nedir, nerede, kiminle yaşar, ne sever ne sevmez, telefonu, adresi vs. vs.bilmiyor, bilmek de istemiyor..İşte tam burada sizlerin sabırsız mırıldanmalarınızı duyar gibiyim.

  • Aa erkeği tanımaya ne gerek, hazır hamile kalmış doğursun, babasız büyüyecek tek çocuk o değil ya.
  • Madem o an bebek istemiyordu neden önlemini almadı?
  • Neden kadın? Bebek cinselliğin istenmeyen sonucu ise erkek de önlem alabilir, almalı !
  • Her bebek kısmetiyle gelir, aç mezarı mı var?
  • Kürtaj kararını kadın erkek konuşup birlikte almalıdır !
  • Kürtajdan sonra ya bir daha hamile kalamazsa ? Pek genç sayılabilecek yaşta değil,
  • Ohooo tanıdım,anladım,anlaştım,sevdim, sevildim,birlikte bebek istedik, geçti 150 yıl,

Ekleyin, ekleyin ! Başına gelmeyenin fikir üretebilmesi ve önermesi kolaydır.

Hiç kimse onun yerinde değil, olamaz! Kendini onun yerine koyamaz.

O tek başına düşündü taşındı, ölçtü biçti sonunda içi yana yana ve herşeyden çok istediği bebeğini aldırdı.Şimdi bebek beklemiyor. Dileyelim yaraları uzun süre kanamasın, derin izler bırakmasın. Doğru zamanda, doğru mekanda doğru kişiye rastlayıp özlediği ailesini kurabilsin.

Ayşe WİESNER

Terapist

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.