Soru Yağmuruna Tutulan Anneler

Soru Yağmuruna Tutulan Anneler

Hayatta insanlığımızın doğası gereği hep bir şeylere karışmak, akıl vermek milli görevlerimiz arasındadır. Peki insan neden başkasının dünyasına, başkasının özeline karışma gereği duyar? Bu bir hastalık mıdır yoksa bastırılmış kompleksleri dışa vurmak mı bilinmez etrafımızda maalesef ki sayıları azımsanamayacak kadar çoktur. Büyüklerimiz; ahh o tontiş yanaklı, günlerde gezmelerde minik örgü çantalarıyla oturuverirler hani. Siz geldiniz mi önce baştan aşağıya süzmeler ve ardından bilmiş akıl verircesine öğütler. Bugün maalesef böyle bir ortamda bulundum. Maalesef diyorum çünkü eve geldiğimde bilgi yarışmasından çıkmış gibi kafamda deli sorular!!!!!!! Ve nasılsın, iyi misin sorusunun hemen akabinde çocuğun kaç aylık?  Altı.

Emiyor mu? Hayır.

Aaaa neden? Çünkü istemiyor.

Gece uykuda denedin mi memeyi vermeyi? Evet.

Peki alıyor mu? Hayır.

Ek gıdaya geçtin mi? Evet.

Verdiğin o duru duru mama mı şimdi? Evet.

Onunla doyar mı hiç çocuk? Elbette…..

Uykusu mu geldi sanki? Hayır yeni uyandı.

Neden bir kaç saat uyumuyor ne biçim bebek bu? En uzun uykusu yarım saat o biçim çocuk bu ( tabi iç mırıldanması bu kısım)

Soru kısmına ara verdiğimize göre abartılı övünme kısmına geçiyoruz şimdi.

Tuuhh emseymiş iyiymiş hadi annesi şimdi git bir dene emzir onu.

Benim gelinim 2yaşına kadar emzirdi hiç mama vermedi.

Şimdiki nesil doktorun ağzıyla çocuk büyütüyor biz öyle miydik?

..

Gel gelelim sonuç bölümüne.!!

Biraz ince mi giydirdin sanki üşüteceksin çocuğu yok yok burası çok sıcak terli terli hasta edeceksin….Yok çok zayıf bu çocuk. Ondanda bundan da şundan da ye süt olsun….

Kimbilir daha kaçımız bu tür diyaloglara maruz kaldık. Sadece saygıda kusur etmemek adına cevap veremememiz biraz sinir bozucu olsa da sanırım daha çok maruz kalacağız bu tür insanlara.Sevgili anneler Sabır biraz sabır diyorum. Kendi dünyamıza girip bu tür insanlara kulak asmamak en iyisi aslında. Daha doğrusu mantıklı tavsiyelerde bulunanlar dışındakileri pek de umursamamak gerek. Unutmayın herşeye rağmen o sizin bebeğiniz ve dilediğiniz gibi büyütmek yine sizin elinizde.. Bırakın konuşsunlar ama yine de o sorulardan kurtulmak epey zaman alacak bunu bilin 🙂

Yağmur ve Yavuz Arda’nın Annesi Meltem

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.