Çocuğumla Neler Oynuyorum?

Çocuğumla Neler Oynuyorum?

Yazın çocukları eğlendirmek daha kolayken, kışın aktivite yapmak zorlaşıyor. Sizlere öneri olarak kışın kızımla evde yaptığım ve onun çok sevdiği bazı aktiviteleri sıraladım. İçinde denemedikleriniz varsa hemen yapmanızı tavsiye ederim, hem siz hem de çocuğunuz birlikte çok eğlenebilirsiniz.

– Üst üste kıyafet giyme: çocuğunuzun yanına üç tane kazak, t-shirt , üç tane eşofman altı koyun. Müzik açın ve siz kapatana kadar hepsini giymesini isteyin. Çok eğleneceğini göreceksiniz.

– Üst üste çorap giyme: Çocuğunuzun yanına 10 tane çorap koyun, müzik bitene kadar hepsini üst üste giymesini isteyin ve giydikten sonra başının üzerine koyacağınız kitabı odasına kadar düşürmeden götürmesini isteyin.

– İp oyunu: Bir ipi zikzaklar çizerek halının üzerine yerleştirin. İpin dışına çıkmadan yürümesini isteyin. Eğer ipin dışına çıkarsa baştan başlatın.

– Ayakkabı kutusu boyama: Ayakkabı kutusunun üzerini beyaz kağıtla kaplayın. Kapladığınız kağıdın üzerine ise resim yapın. Yaptığınız resimleri boyayın ve içine sevdiğiniz oyuncak, toka vs. yerleştirin.

– Makarna boyama: Makarnaları boyayıp, bir ipe geçirerek kolye veya odasına süsler yapabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.
Ülkü YILMAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.