Hamileliğinizi Planlamanız İçin 5 Önemli Neden

Hamileliğinizi Planlamanız İçin 5 Önemli Neden

Tüm anne adayları, hamileliğini en sağlıklı şekilde geçirmek ister. Şüphesiz ki; her açıdan en iyi gebeliği elde etmenin yollarından biri, hamileliğe önceden hazırlanmaktır.

Planlı gebeliğin bu süreç üzerinde nasıl bir fark yaratacağını hiç düşündünüz mü?

Sizler için planlı hamileliğin avantajlarını 5 önemli noktada topladık. 

Güçlü başlamak: Yapılması ve yapılmaması gerekenleri bilmek

Hayatınızın bu en önemli döneminde nasıl bir yaşam tarzı izleyeceğinizi önceden bilmek güzel olmaz mı? Evet, neleri yapmalısınız, neleri yapmamalısınız soruları hamileliğinizin her evresinde hem bebeğinizin sağlığı için hem de sizin sağlığınız için en sık cevap aradığınız sorular olacak. O nedenle, nasıl beslenmeniz gerektiğinden tutunda, iş hayatınızda haklarınızın neler olduğuna, sporun hangi aylarda yapılması gerektiğinden, müziğin bebeğinize etkilerine kadar milyon tane konuyu gebe kalmadan önce bilmek, kendiniz ve bebeğiniz için elverişli bir ortam yaratmanız demek.

Neyle karşılaşacağınızı bilmek

Hamileliğinizi planladığınızda, kendinizi bu güzel evre için hazırlarsınız. Yeni yaşamınızın nasıl ilerleyeceği hakkında okuyarak, araştırarak daha fazla şey öğrenirsiniz. Bu süreçte beklenen fiziksel ve psikolojik değişikliklerden haberdar olursunuz. Böylece, 9 ay boyunca yaşayacaklarınızın sizi şaşkına çevirmesine izin vermemiş olursunuz. Beklenen bariz şeyleri bilmek ve hazırlıklı olmak her zaman daha güvenlidir.

Bebeğinize elinizden gelenin en iyisini yapma

Doğum sonrası süreç için de önceden hazırlanabilirsiniz. Bebeğinize neler sunacağınızı ve yapılması gerekenleri en iyi nasıl yapabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Tabii ki bebeğiniz için her şeyin en iyisini yapmak, onun için iyi bir anne olmak isteyeceksiniz. Bu nedenle, bu evrede kendini ebeveyn tavrınızı ve bebeğiniz için neyin uygun olduğunu belirlemek rahatlatıcı bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Kişisel yaşam dengenizi kurmak

Günümüzde çalışan kadın sayısı çok fazla. Bir çok kadın çalıştığı için annelik kararını erteleyebiliyor. Zor ve yoğun bir iş hayatınız varsa gebeliğinizi önceden planlamak, kariyer planınız ve annelik kararınız arasında bir denge kurmanıza yardımcı olacaktır. İş yaşamınızı düzenlemeniz, rahatlamanızı ve sakin bir doğum yapmanızı sağlayacaktır.

Fiziksel ve duygusal evreleri bilmek ve kendini şımartmak

Gebeliğinizi planladığınızda, duygusal ve fiziksel olarak nelerin sizi beklediği hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bir anne adayı hem fiziksel hem duygusal olarak, etraftan ilgi ve anlayış bekler. Siz de bu özel dönemde kendiniz için aynı şeyi yapma fırsatını kaçırmayın! Planlı bir gebelik fiziksel değişikleri bilmeniz demek. Bu da değişen bedeninizin doğum sonrası ne durumda olacağını ve nasıl eskisi gibi toparlayacağınızı bilemeniz demek. Duygusal anlamda ise neler yaşayacağınızı, ne kadar hassas ve alıngan olacağınızı önceden kestirebilirsiniz.

Gebeliğinizi planlayarak rahat ve mutlu kalabilirsiniz. Kendinizi sürece önceden hazırlamanız hem bebeğiniz hem de sizin için faydalı olacaktır. Planlı hamilelik; bebeğinizin rahminizde gelişmeye başladığı andan itibaren onun için ve kendiniz için en iyi şeyleri bilmeniz ve yapmanız demek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.