Düşüğe Neden Olan Hareketler, Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?

Düşüğe Neden Olan Hareketler, Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?

Pek çok anne adayı hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren nelerin düşüğe neden olacağını merak eder. Hangi yiyecek ve içeceklerden uzak durmaları gerektiğini, hangi hareketleri yapıp yapmamaları gerektiğini, ilaç kullanımında nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilmek isterler. Yazımızda anne adayları için düşük tehlikesi oluşturabilecek bazı konulara değindik.

Düşüğe neden olan yiyecek ve içecekler nelerdir?

Genel olarak kafein içeren yiyecek ve içeceklerin fazla tüketilmesi durumunda düşük tehlikesinin oluştuğu bilinmektedir. Gün içinde fazla miktarda kahve, çikolata gibi besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Diğer taraftan bazı bitki çaylarının ve bitkisel kürlerin içeriğinin bilinmiyor olması hamilelik döneminde bu içeceklerden uzak durulmasını gerektiriyor. Doktor önerisiyle bu tarz içeceklerin danışılarak tüketilmesi gerekmektedir.

Düşüğe neden olan ilaçlar?

Bazı ilaçların rahimin kasılmasına sebep olduğu bilinmektedir. Bu durumda düşüğe neden olabilmektedir. Gebelik boyunca hiçbir iaç doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Bu konuda her anne adayının özen göstermesi son derece önemlidir.

Düşüğe neden olan hareketler?

Hamilelik boyunca egzersiz ve spor belirli kurallara uyularak yapılması her anne adayına önerilmektedir. Ancak sağlıklı bir gebelik yaşanıyorsa ve süreç normal ise doktor tavsiyesi doğrultusunda yapılacak hareketler düşüğe neden olmamaktadır. Ancak bazı özel durumu ve sağlık problemi olan anne adaylarının hareketleri ile ilgili doktor sınırlama getirebilir. Gebelikte yapılan hareketler karın içi basıncı arttırabileceği için mutlaka doktor önerisi doğrultusunda spor ve egzersizler yapılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.