Geç Yumurtlama (Geç Döllenme) Nedir?

Geç Yumurtlama (Geç Döllenme) Nedir?

Kadınların adetinin ilk gününden itibaren diğer adetinin başladığı güne kadar ortalama 28 gün aralığı vardır. Bu aralığın 21-35 gün arasında olması da normaldir diyebiliriz.

Geç yumurtlama nedir?

Kadınların adet kanamaları yumurtlamaya bağlı olarak gerçekleşir ve eğer yumurtlama geç olursa adet günü de gecikecektir. Eğer düzenli şekilde adet olan bir kadının bir sonraki adeti gecikirse yumurtlamanın geç olduğu düşünülebilir.

Geç yumurtlama (geç döllenme) kadının sağlığı ile ilgili veya gebelik ile ilgili herhangi bir sorunu temsil etmez. Gebeliğin oluşması, başlaması ve devamı ile ilgili bir etkisi yoktur. Geç döllenme düşük, kanama veya başka türlü sorunların sebebi değildir.

Geç döllenme yalnızca gebelik haftası ile ilgili yanıltmaya sebep olabilir. Ancak bu da doktorun ultrasonda bebeği takibi ve ölçümüyle hangi haftada olduğunu gösteren verilerle netleştirilebilir. Bu durum doktorun bilgisinde ve takibinde olmalıdır.

Geç döllenme bebeğin cinsiyetini etkiler mi?

Bebeğin cinsiyetinin geç döllenme ile hiçbir ilgisi yoktur. Yani geç döllenmeye bağlı olarak bebeğin cinsiyeti etkilenmez. Bebeğin cinsiyeti geç döllenmeye bağlanamaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Robot Değilim * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.